God slutt, dårlig start

I går var jeg på Lillestrøm, og tilbragte hele dagen på Norges Varemesse med min Perlevenn. Flyet vårt gikk klokken 8 søndag morgen, så hun overnattet. Det førte til at vi naturligvis satt oppe til klokken halv to på natten og oppdaterte oss i hverandres liv. Å stå opp igjen halv sju var sånn passe smertefullt, men da hadde vi (jeg) også all verdens tid til å drikke kaffe og ikke minst sminke meg til klokken var 7.21. Vi hadde tross alt verken barn eller bagasje å ta hensyn til i tidsberegningen. Nevnte jeg at det er 19 minutter å kjøre til flyplassen fra der jeg bor? Jeg har til vanlig et nokså avslappet forhold til innsjekkingstider og sånt, men denne gangen overgikk jeg meg selv med å komme til stengt gate og lukket flydør klokken 7.50. Vi kom med flyet utelukkende på velvilligheten til kabinpersonalet, og den smått oppgitte damen som oppdaget oss der vi, med den største selvfølgelighet og hvilepuls, dinglet mot gaten et kvarter etter alle andre.

Messen var kjempeflott, vi trasket omkring i timesvis, til hodet var fullt og beina ødelagt. En indisk middag senere, toget vi tilbake til Gardermoen (i veldig god tid!) og flyet vårt klokken 22. Før middatt kollapset jeg i sengen hjemme og sov som en stein.

I morges var jeg i koma. Ungene sov til ni, jeg klarte ikke stå opp før ti og vi var ikke i barnehagen før halv tolv. Jeg rakk ikke dusje, orket ikke frokost, telefonen min ringte og avslørte samtidig lite batteri, jeg fant ikke laderen og konkluderte med at den sannsynligvis lå i en skuff på kontoret. Mitt neste trekk var å legge igjen mobilen hjemme sammen med sminkesakene jeg planla å bruke når jeg en gang kom meg på jobb. Uten fjes og uten mobil en hel dag, alltid gøy. Det eneste som gikk som planlagt, var at jeg fikk fornyet busskortet mitt, to måneder etter at jeg først tenkte at det var på tide å begynne å ta bussen igjen etter sommerferien. Med andre ord, en relativt dårlig morgen! :)

Heldigvis tok dagen seg opp utover ettermiddagen, og nå begynner jeg å føle meg klar for en ny uke! Den skal bli bra!

Share on Facebook

3 thoughts on “God slutt, dårlig start

  1. He,he,he jeg ser mangen av tingene for meg.Bra at tingene går seg til utoverdagen og uka.
    Jeg rakk flyet med god magin tiltross for at vår biltur tar 2,5 timer ;0) Sånn er det å bo i distriktet he,he,he. Ble 2 timer forsein til åpningen men, det tok vi igjen på tråkkingen de to dagene vi var der . Fin messe var det uansett , og noe nytt var det jo også. =0)
    Ha ei toppers uke !!!!

    • Det er noe med at når man bor nært, kommer man alltid sist, er det ikke det da?! :) Jeg syns messen var blant de bedre som har vært de siste tre, fire årene, det var mye det samme som alltid, men også en hel del nytt og spennende! :)

  2. Sjekk mailen din, den som jeg har mailet deg på før. Siden du er så dårlig på å sjekke, så bare tenkte jeg å si det. :p

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>